Pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania :)

 

Gdzie mogę kupić bilet? Za ile można zagrać na tym komputerze? Ile kosztuje wpisowe w konkursie?

Imprezy przez nas organizowane są W PEŁNI DARMOWE. Nie pobieramy absolutnie żadnych opłat za wstęp na nasze eventy, nie musicie płacić za granie na naszych komputerach i konsolach. Konkursy również są darmowe i każdy może w nich uczestniczyć. Nagrody uzależnione są zwykle od sponsorów, ale nawet jeśli nikt nas nie wspiera to zawsze staramy się aby było to coś więcej niż sam szacunek i uznanie pozostałych graczy. Jedyne czego oczekujemy od Was to żebyście dobrze się bawili przy starych grach, oraz szanowali udostępnione eksponaty. Pamiętajcie że to stary sprzęt nierzadko starszy od was samych, dlatego okazujcie mu należyty szacunek.

 

Kiedy będzie kolejna taka impreza?

Imprezy przez nas organizowane odbywają się co jakiś czas... Kiedy? Obserwujcie naszą grupę na Facebookowym fanpage, śledźcie informacje na tej stronie - to najprostsze formy bycia na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

 

Czy mogę do was dołączyć? Co muszę kupić aby być jednym z was?

Oczywiście nie mamy nic przeciwko temu aby nasze grono entuzjastów poszerzało się coraz bardziej. Sami zaczynaliśmy w pojedynkę aby następnie połączyć siły, dlatego jeśli chcesz do nas dołączyć to serdecznie zapraszamy. Nie musisz być od razu kolekcjonerem który ma setki unikatowych egzemplarzy starego sprzętu czy gier. Na początek wystarczą dobre chęci do zgłębiania historii elektronicznej rozrywki. Z czasem z pewnością zainteresujesz się czymś co w szczególności przypadnie Ci do gustu i wtedy warto kupić swój pierwszy retro-egzemplarz (służymy radą i pomocą). Z czasem sam zobaczysz jak świetne jest to hobby i jak wiele daje radości... A kiedy "załapiesz bakcyla" to będziesz mógł śmiało powiedzieć że jesteś jednym z nas :)

 

Po ile ten komputer?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na imprezach pod wpływem chwili chętnie byście kupili któryś z wystawionych sprzętów i zabrali go ze sobą do domu aby tam kontynuować zabawę, jednak nasze kolekcje nie są na sprzedaż. Chętnie jednak pomożemy Wam i doradzimy gdzie szukać podobnego egzemplarza, oraz ile warto za niego dać aby nie przepłacić.

 

Jak byłem mały to grałem w taką jedną grę i chciałbym w nią zagrać ponownie ale nie pamiętam tytułu. Możecie mi pomóc?

Jasne, powiedz nam co pamiętasz, z przyjemnością postaramy się odnaleźć tytuł zaginionej gry. To również dla nas świetna zabawa - swoisty quiz i sprawdzian naszej wiedzy. Nie krępujcie się, pytajcie na imprezach i na facebooku - pomożemy!

 

Chcę zorganizować retro imprezę w mojej miejscowości. Czy możecie mi pomóc?

Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Staramy się popularyzować retro komputery i konsole na wszystkie możliwe sposoby. Jednak ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z różnymi osobami, którym najzwyczajniej w świecie zależało jedynie na własnych interesach prosimy przygotować z góry odpowiedź na poniższe pytania:
1. Kto jest oficjalnym organizatorem imprezy? 
2. Czy organizator ma lokal w którym miałaby się odbyć impreza, ławki i krzesła oraz czy sieć energetyczna jest przygotowana na planowane obciążenie?
3. Jaki jest przybliżony termin imprezy? Prosimy o propozycje konkretnych dat.
4. Czy organizatorzy planują jakąś promocję i reklamę imprezy? Interesuje nas typ i zakres – np. plakaty w miejscowościach nadmorskich skąd mogłoby przyjechać wielu turystów.
5. Czy impreza ma charakter otwarty czy też wejście na imprezę będzie płatne?
6. Czy organizator jest w stanie zorganizować transport telewizorów z Koszalina? Jeśli nie, to czy zwraca koszty jego dowozu?
7. Ile telewizorów organizatorzy sami mogą zapewnić do naszych stanowisk?
8. Ile sprzętów wystawiają organizatorzy?
9. Ile sprzętów jest oczekiwanych od nas? Jakiego typu (ewentualnie zakres lat)?
10. Czy jeśli wesprzemy Waszą inicjatywę to czy jesteście w stanie tak samo wesprzeć nas swoim sprzętem przy naszej imprezie?

Pragniemy przy tym zaznaczyć że powyższe pytania mają charakter informacyjny i pozwalają nam się jedynie zorientować jaki jest charakter planowanego wydarzenia. Jeśli większość odpowiedzi brzmi "nie", wcale nie oznacza to, że nie będziemy wspierać Waszej inicjatywy. Może być bardzo różnie i wiele zależy od indywidualnego podejścia i przede wszystkim Waszej pasji!

 

Koszalin Retro Games Show wspierają:

 
 
logo Politechnika Koszalińska    
logo Wydział Elektroniki i Informatyki       logo Wydział Humanistyczny
 
logo F7 komputery       logo Sofra       logo Koszalińskie Retro Komputery i Konsole
 
logo Tomsol       logo Motocykle Bimber i Kiełbasa Group       logo Retro Graty
 
logo TV Max       logo Retroage       logo Game Age
 
logo Mocny Browarek       logo Tygodnik Miasto       granie na spontanie